PASSION CARDS

20.11.2011

Firma Passion Cards jest producentem i dostawcą różnego rodzaju kartek okolicznościowych wykonywanych według własnych niepowtarzalnych projektów oraz maskotek, kubków, kalendarzy i innych prezentów. Działa poprzez sieć własnych sklepów „Kukartka” oraz sklepów franczyzowych funkcjonujących w największych Centrach i Galeriach Handlowych w Polsce.

 

Celem projektu w Passion Cards było wdrożenie we wszystkich jednostkach handlowych spółki oprogramowania wspomagającego zarządzanie z centralnym systemem przetwarzania danych na serwerze głównym, wprowadzenie wspólnej kartoteki kontrahentów, indeksów artykułów, typów dokumentów, operatorów, magazynów i handlowców, ujednolicenie systemu składania i kontroli realizacji zamówień sprzedaży oraz obsługa przedstawicieli handlowych działających w terenie.

 

Licencja na oprogramowanie MAXeBiznes jest wykorzystywana w firmie Passion Cards przez 56. użytkowników w zakresie obszarów: MAX Finanse, MAX Logistyka i MAX Personel, obsługując 24 sklepy na terenie całej Polski i 12. przedstawicieli handlowych.

 

Wdrożony system zarządzania został zaprojektowany w ten sposób, by uwzględniać i błyskawicznie reagować na potrzeby sprzedażowe, wynikające z gromadzonych i analizowanych w firmie sygnałów rynkowych (moda, okazje, święta itp.). Sygnały z rynku trafiają do systemu MAXeBiznes bezpośrednio od handlowców poprzez dedykowane narzędzia internetowe lub dzięki wykorzystaniu urządzeń typu PDA wraz ze specjalnie przygotowanym oprogramowaniem (przedstawiciele handlowi). Dobra znajomość potrzeb rynkowych decyduje, w dalszych krokach, o uruchamianiu produkcji określonych wzorów graficznych (kartki, maskotki, kubki, kalendarze itp.), wielkościach partii i sposobach dystrybucji. W systemie MAXeBiznes, w celu zgromadzenia jak najbardziej szczegółowej informacji i usprawnienia obrotu towarów, można zapisywać i analizować dane handlowe na poziomie bardziej szczegółowym (do pojedynczego wzoru), a dystrybucję i sprzedaż realizować w oparciu o ogólniejszą, związaną z klientem klasyfikację towarów. Ciekawą cechą wdrożenia w Passion Cards jest także to, że wdrożony system zarządzania MAXeBiznes funkcjonuje w modelu ASP, z wykorzystaniem zasobów sprzętowo - sieciowych katowickiego Data Center Grupy Sygnity.

 

Wdrożenie systemu MAXeBiznes rozpoczęło się w lipcu 2007 i trwało do końca września 2007.