EDI, czyli „facebook” dla firm

02.07.2012

Komunikacja EDI (Electronic Data Interchange) w programach Quatra to sposób transmisji informacji, dokumentów oraz plików w formie elektronicznej pomiędzy organizacjami, firmami oraz urzędami. Funkcjonalność ta ułatwia zarządzanie transakcjami, automatyzuje procesy biznesowe w ramach wcześniej zbudowanej sieci kontrahentów oraz wspiera pozyskiwanie nowych klientów wśród użytkowników programów Quatra.


Korzystanie z serwisów społecznościowych w relacjach prywatnych jest już powszechne. Ułatwiony kontakt ze znajomymi i stały dostęp do treści publikowanych w social media sprawiają, że przedsiębiorcy coraz częściej wdrażają analogiczne rozwiązania również w sferze biznesowej. Systemy informatyczne pozwalające na zarządzanie procesami biznesowymi z grupami kontrahentów i dostawców jeszcze do niedawna kosztowały setki tysięcy złotych. W ramach oprogramowania Quatra w modelu SaaS, EDI, czyli elektroniczna wymiany danych, dostępna jest nieodpłatnie. Usługa ta znacznie przyspiesza i ułatwia koordynację wielu procesów biznesowych.


Komunikacja EDI (Electronic Data Interchange) w programach Quatra to sposób transmisji informacji, dokumentów oraz plików w formie elektronicznej pomiędzy organizacjami, firmami oraz urzędami. Funkcjonalność ta ułatwia zarządzanie transakcjami, automatyzuje procesy biznesowe w ramach wcześniej zbudowanej sieci kontrahentów oraz wspiera pozyskiwanie nowych klientów wśród użytkowników programów Quatra. Wystarczy wpisać NIP poszukiwanego partnera biznesowego, zaprosić go do współpracy i zaakceptować formę elektronicznej wymiany dokumentów, aby usprawnić formalności związane z przyszłymi transakcjami.


Mechanizm działania EDI jest prosty. Przykładowo, za każdym razem, gdy jeden przedsiębiorca wystawi fakturę za pomocą programu Quatra, jego kontrahent natychmiast zobaczy ją w swoim systemie. Elektroniczne archiwum dokumentów pozwoli swobodnie przeglądać starsze transakcje oraz na bieżąco monitorować status aktualnych rozliczeń. Ponadto, po zaakceptowaniu transakcji, program odbiorcy automatycznie wygeneruje odpowiednie dokumenty magazynowe i księgowe, a w kalendarzu zdarzeń pojawi się termin płatności zobowiązania.


Elektroniczna wymiana danych (EDI) jest funkcjonalnością dostępną we wszystkich systemach marki Quatra oferowanych w modelu SaaS (Software as a Service), czyli Quatra Start, Quatra Firma oraz Quatra Expanso. Można z niej korzystać nie tylko podczas transakcji z podmiotami z sektora MŚP, ale również w wielooddziałowych firmach o rozproszonej strukturze i w sieciach franczyzowych. Dzięki temu rozwiązaniu, przesunięcia międzymagazynowe czy transakcje z franczyzobiorcą, stają się znacznie prostsze i mniej czasochłonne. Ponadto, EDI ułatwia także proces wymiany informacji z urzędami, co sprawia, że prowadzenie rozliczeń podatkowych odbywa się elektronicznie, bez konieczności wielokrotnego wprowadzania tych samych danych, wydruku dokumentów oraz wielogodzinnych wizyt w Urzędzie Skarbowym.


– EDI to niezwykle przydatna funkcjonalność dla wszystkich użytkowników systemów Quatra. Ułatwione nawiązywanie relacji z nowymi kontrahentami oraz usprawnienie komunikacji
z dotychczasowymi partnerami sprawiają, że rozwiązanie to można nazwać „facebookiem dla firm”. Bardzo mnie cieszy fakt, że narzędzie, które jeszcze do niedawna wymagało wieloetapowych wdrożeń i nakładów finansowych na poziomie kilkuset tysięcy złotych, teraz jest dostępne bezpłatnie dla przedsiębiorców, korzystających z oprogramowania za nieznaczną opłatą abonamentową
– mówi Adam Smuk, Dyrektor Marketingu Pionu SMB, Sygnity SA.


Funkcjonalność programów marki Quatra jest stale rozwijana, a jej użytkownikom systematycznie dostarczane są nowe rozwiązania wspierające zarządzanie przedsiębiorstwem. Jeszcze w tym roku Sygnity planuje uruchomić platformę, w ramach której dostępne będą dodatkowe programy biznesowe, komplementarne w stosunku do systemów Quatra. W trakcie pięciu miesięcy od debiutu oprogramowania Quatra na rynku MŚP, skorzystało z niego już ponad 6 000 użytkowników,
a sieć partnerska Sygnity liczy 76 dystrybutorów w całej Polsce.

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami,
chętnie Ci pomożemy: