Byliśmy tam – Boiling Frogs 2019!

Przedstawciele Sygnity Business Solutions uczestniczyli w specjalistycznej konferencji programistycznej.

Inspiracje programistyczne

30 marca 2019 odbyła się kolejna konferencja Boiling Frogs w Centrum Kongresowym we Wrocławiu.

Ideą konferencji jest poruszanie tematów dt. języków programowania oraz frameworków jako narzędzia, które można wykorzystywać na wiele sposobów, niezależnie od konkretnego rozwiązania np. Java czy PHP. Istnieje pewien uniwersalny zakres wiedzy i umiejętności, które są zawsze aktualne i sprawiają, że jakość pracy programisty jest coraz wyższa. Głównym celem konferencji jest zainspirowanie programistów do rozwiązywania problemów z użyciem różnych narzędzi i paradygmatów w swojej codziennej pracy oraz wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami spotkania.

Wszystkie prelekcje były godne uwagi, jednak na szczególne wyróżnienie naszym zdaniem zasługują:

1. Radosław Maziarka / Technology Development Manager
Na podstawie doświadczeń w dotychczasowych projektach zaprezentowano mechanizmy obronne,  przed błędami poznawczymi, które eliminują problemy na etapie projektowania, To pozwala na optymalne zarządzanie budżetem w skali całego projektu.
2. Łukasz Szydło / How does architect know?
Wystąpienie o pracy architekta, który powinien bazować nie tylko na podstawie wykształconych przypuszczeń oraz intuicji, ale także ustandaryzowanych procesów projektowania, który jest zrozumiały dla reszty członków zespołu.
3. Sławek Sobótka / Event Storming – jak skracać dystans pomiędzy IT a biznesem
Prelekcja o technice, która pozwala przeprowadzać sesje „analityczne” z biznesem, dzięki którym informację zdobyte podczas spotkania można przekuć na decyzje o granicach mikroserwisów i kod modelu dziedziny w stylu Domain-driven Design.
4. Piotr Przebył/ Cztery choroby
Prezentacja na temat analizy systemu pod kątem zwracania uwagi wyłącznie na jego wejście i wyjście. Skrócenie czasu diagnozy systemu zostało zaprezentowane w bardzo oryginalny i zabawny sposób.

Dołącz do nas! Będziesz również brać udział w tak ciekawych wydarzeniach.

    Tags: Konferencja, php