Nowa e-usługa w systemie PROLIB – Rezerwacja sal i stanowisk w bibliotece

W bibliotekach, w których czytelnicy mają dostęp do salek oraz stanowisk przeznaczonych do pracy indywidualnej i zbiorowej, niezbędne jest zarządzanie tymi obiektami. Czytelnik dzisiaj oczekuje możliwości szybkiej i prostej rezerwacji pomieszczeń, a także informacji o potencjalnych miejscach dostępnych do pracy w bibliotece.

System do rezerwacji sal i stanowisk komputerowych

Potrzeba staje się jeszcze istotniejsza teraz, w okresie epidemii COVID-19. Mimo coraz większej aktywności i realizacji zadań w normalnym trybie, troszcząc się o bezpieczeństwo swoje i bliskich, przestrzegamy zasady dystansu społecznego. Biblioteki udostępniają coraz większą liczbę stanowisk komputerowych oraz małych sal do pracy, ale zarządzanie nimi jest wyzwaniem dla bibliotekarzy, którzy muszą umiejętnie obsługiwać system ich rezerwacji.

Problemy te rozwiązuje nowa e-usługa w systemie PROLIB –  BOOKingPLACE. Czytelnicy bez problemu zarezerwują sobie stanowisko pracy w trybie online, a bibliotekarze uzyskają kompleksowe narzędzie do obsługi tych rezerwacji.

Jak działa funkcjonalność do rezerwacji sal w bibliotece?

Funkcjonalność rezerwacji sal i stanowisk może być udostępniana ze strony WWW biblioteki lub bezpośrednio z katalogu INTEGRO. Aplikacja działa na dwóch płaszczyznach: interfejsu dla użytkownika – czytelnika – oraz interfejsu dla administratora rezerwacji – bibliotekarza.

Aplikacja BOOKingPLACE pozwala na przygotowanie struktury obiektu na różnych poziomach szczegółowości (np. dla sal konferencyjnych, salek do pracy indywidualnej, stanowisk komputerowych). Dla każdego obiektu istnieje możliwość zdefiniowania jego godzin otwarcia oraz szczegółowego określenia jego właściwości (np. dodanie zdjęcia, opisu, regulaminu czy wyposażenia). Aplikacja pozwala na czasowe wyłączanie obiektów z użytku. Może działać w dwóch trybach: pełnym (z zatwierdzaniem rezerwacji przez bibliotekarza) oraz uproszczonym (bez procesu potwierdzania). Administrator ma również możliwość generowania statystyk z wykorzystania obiektów rezerwacyjnych.

Zapraszamy Klientów systemu PROLIB do zapoznania się z aplikacją BOOKingPLACE. Istnieje również możliwość wdrożenia aplikacji u zainteresowanych, którzy nie pracują w systemie PROLIB. Kontakt pod adresem: oferty@sygnitysbs.pl

Czytaj więcej!

Więcej o systemie bibliotecznym, umożliwiającym rezerwacje miejsc w bibliotece

Strona produktowa systemu PROLIB