PROLIB INTEGRO w Wyższych Szkołach Bankowych

Biblioteki Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku zakończyły wdrożenie mulitiwyszukiwarki PROLIB INTEGRO EDS.

Jedno miejsce do przeszukiwania różnych zasobów biblioteki.

Wyższe Szkoły Bankowe w Polsce zdobyły uznanie na rynku edukacyjny. Z badania opinii studentów, absolwentów WSB oraz pracodawców przeprowadzone w okresie marzec – czerwiec 2018 roku, przez Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia sp. z o.o. wynika, że 95 na 100 absolwentów poleciłoby studia w WSB swoim znajomym. Są zadowoleni, bo na zajęciach spotykali uznanych wykładowców akademickich i praktyków biznesu, uczyli się w komfortowych warunkach i nawiązywali relacje na całe życie (źródło: https://www.wsb.pl/torun/).

Wśród 10 Wyższych Szkół Bankowych w Polsce aż 5 z nich pracuje w systemie bibliotecznym PROLIB. Jako producent tego rozwiązania słuchamy swoich klientów i zapewniamy rozwiązania, które spełniają ich potrzeby. Jednym z nich jest Multiwyszukiwarka PROLIB INTEGRO EDS, gdzie czytelnik w jednym miejscu może przeszukać zarówno katalog biblioteczny jak i zasoby elektroniczne, którymi dysponuje biblioteka, wykorzystując do tego mechanizm fasetowania oparty na nowym responsywnym interfejsie graficznym (zapewniającym możliwość pracy na różnych urządzeniach mobilnych). Interfejs spełnia wymagania WCAG 2.0 w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

Czytelnicy doceniają intuicyjną obsługę – korzystając z INTEGRO, użytkownik nie musi rozpraszać swojej uwagi na wyborze odpowiedniej funkcji, właściwego klawisza czy sposobu wpisywania warunku wyszukiwania. Może być skupiony na celu poszukiwania, tzn. informacji, do której chce dotrzeć. Największym atutem jest jednak kompleksowa obsługa konta czytelnika z poziomu INTEGRO. Użytkownik ma dzięki temu możliwość zamówienia książki, ustawienia się w kolejce rezerwacji, kiedy nie jest dostępna, zapisania lub wysłania na swoją skrzynkę pocztową wyniku wyszukiwania.

Liczba Bibliotek wdrażających PROLIB INTEGRO stale wzrasta. Do grona zadowolonych klientów stale dochodzą nowi.