Korzyści z zastosowania systemu bibliotecznego PROLIB w chmurze

System biblioteczny PROLIB CLOUD to rozwiązanie, które pozwala na zarządzanie zasobami i usługami bibliotecznymi za pomocą oprogramowania dostępnego przez Internet. W cenie miesięcznego abonamentu biblioteka może korzystać z pełnej palety funkcji i modułów, które dostępne są w systemie PROLIB.

PROLIB w chmurze - jakie zalety można brać pod uwagę przy wdrożeniu

Elastyczność i skalowalność

PROLIB CLOUD może być dostosowany do potrzeb i wymagań każdej biblioteki, niezależnie od jej wielkości, rodzaju czy lokalizacji. PROLIB jest oprogramowaniem pozwalającym na pełną automatyzację procesów bibliotecznych związanych z gromadzeniem, opracowaniem, wyszukiwaniem i udostępnianiem dokumentów, zapewniającym kontrolę wypożyczeń, czytelników i zbiorów, a także umożliwiającym bibliotece udostępnianie własnych katalogów moduł OPAC (INTEGRO) w sieci Internet. System obsługuje wszystkie procedury biblioteczne, bibliograficzne i informacyjne. Budowa modułowa systemu i współpraca wszystkich elementów, pozwala użytkownikowi uniknąć podwójnych kartotek i wielokrotnego wprowadzania danych. We wszystkich modułach i zbiorach zapewnione jest łatwe edytowanie, dodawanie i usuwanie rekordów, a wszelkie zmiany dokonane w jednym rekordzie powodują odpowiednie zmiany w rekordach z nim związanych w trybie on-line.

Oszczędność kosztów i czasu

PROLIB CLOUD eliminuje potrzebę zakupu, instalacji i utrzymania sprzętu serwerowego i oprogramowania narzędziowego, co wiąże się z dużymi kosztami początkowymi na etapie wdrożenia systemu, a także nieuniknionymi kosztami podczas dalszej eksploatacji infrastruktury. PROLIB CLOUD opiera się na modelu subskrypcyjnym, w którym biblioteka płaci za użytkowanie systemu, co pozwala na właściwe zarządzanie budżetem. Korzystanie z PROLIB CLOUD oszczędza również czas pracowników biblioteki, którzy nie muszą zajmować się kwestiami technicznymi, aktualizacjami czy kopiami zapasowymi, a mogą skupić się na obsłudze czytelników i rozwoju biblioteki.

Bezpieczeństwo i prywatność

PROLIB CLOUD zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i prywatności danych bibliotecznych, które są przechowywane na zdalnych serwerach chronionych przez zaawansowane technologie oraz wdrożone protokoły bezpieczeństwa. Obsługa serwisowa PROLIB CLOUD zapewnia  tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych w razie potrzeby. System gwarantuje również zgodność z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych, takimi jak RODO

Dostępność i mobilność

PROLIB CLOUD umożliwia dostęp do zasobów i usług bibliotecznych z dowolnego miejsca i urządzenia, które ma połączenie z internetem. System nie wymaga instalacji na lokalnych komputerach ani serwerach, a jedynie potrzebne jest połączenie z siecią. System ten ułatwia współpracę i komunikację między pracownikami biblioteki, a także z użytkownikami i partnerami. System biblioteczny wspiera również zdalną pracę personelu bibliotecznego, który może wykonywać swoje zadania z dowolnej lokalizacji.

Innowacyjność i jakość

PROLIB CLOUD oferuje nowoczesne i zaawansowane funkcje, które ułatwiają zarządzanie i udostępnianie zasobów bibliotecznych, takie jak katalogowanie, wyszukiwanie, rezerwowanie, wypożyczanie, zwrot, raportowanie, integracje z innymi systemami i platformami, itp. W ramach opłaty abonamentowej zapewnione są aktualizacje systemu, które dzięki wprowadzanym optymalizacjom i nowym rozwiązaniom stale udoskonalają  jakość i wydajność usług świadczonych przez bibliotekę.

Podsumowując, PROLIB CLOUD to rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści dla bibliotek i ich czytelników. Najlepiej można się o tym przekonać zapoznając się z opiniami klientów, które znajdziecie TUTAJ.

    Tags: PROLIB, PROLIB CLOUD, SaaS