PHPers Summit 2019

Wartością tej konferencji jest to, że prezentacje prowadzą doświadczeni praktycy. Zaprezentowali oni konkretne problemy implementacyjne we własnych produktach oraz sposoby ich rozwiązania.

Praktycznie o PHP

PHPers Summit  2019
6-7 września, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Motywem przewodnim konferencji jest PHP, język programowania oraz technologie i praktyki usprawniające codzienną pracę. Konferencja była prowadzona dwoma ścieżkami, każdy uczestnik  mógł wysłuchać jednej z dwóch prelekcji prowadzonej przez polskich i zagranicznych programistów. Wartością konferencji jest to, że prezentacje prowadzą doświadczeni praktycy. Zaprezentowali oni konkretne problemy implementacyjne we własnych produktach oraz sposoby ich rozwiązania, które odkryli na podstawie prób i błędów, a więc wiedza bezcenna.

Najciekawsze spośród wszystkich bardzo wartościowych prelekcji to naszym zdaniem:

1. Pact – niekoniecznie z diabłem, o testach kontraktowych – Maria Preyzner

Pact jest frameworkiem, w którym to konsumenci piszą testy jednostkowe. Dzięki takiemu podejściu, programista jest spokojniejszy, że jego serwis spełnia wymogi klienta. Przedstawiono na przykładzie jak przy pomocy pacta testować komunikacje pomiędzy serwisami.

2. Automatyzacja refactoringu legacy kodu w PHP z wykorzystaniem biblioteki Rector – Józef Bielawski

Zaprezentowane zostało nowe narzędzie Rector, które pozwala na pełną automatyzację migrowania/aktualizację „przestarzałych” wywołań np. we frameworku Symfony.

3. Continuous Integration: jak dostarczać więcej i szybciej bez branchy i GitFlow! – Konrad Otrębski, Dawid Widyna

Programiści pokazali jak zmienili swoje podejście w stosunku do deploymentu. Kilka lat wcześniej pracowali na kliku miesięcznych branchach, dziś nie trwają one dłużej niż kilka godzin. Stosując zasadę mniej, ale częściej są spokojniejsi, że produkt jest  stabilniejszy i łatwiej jest wycofać się ze zmian, które powodują nieprzewidziane błędy.

4. Elasticsearch i jakość wyników wyszukiwana dla 40 milionów użytkowników. – Radek Baczyński

Prezentacja o uniwersalnych praktykach, które pomagają w serwowaniu najlepszych możliwych wyników wyszukiwania oraz mało znanych funkcjach narzędzia Elasticsearch.

Więcej od konferencji PHPers Summit  2019 – link do strony konferencji

Szukasz pracodawcy, który umożliwi Ci rozwój i udział w konferencjach? Sprawdź nasze oferty pracy! dodać prawidłowy link!!!

    Tags: Konferencja, php, targi