Konferencyjny wrzesień w bibliotekach

We wrześniu wzięliśmy udział w dwóch ważnych wydarzeniach, istotnych w naszej działalności na rynku systemów bibliotecznych.

Pierwszym z nich było 13 Forum Młodych Bibliotekarzy – wydarzenie online odbyło się w dniach 15-17.09.2021, gdzie Konsultant Sygnity Business Solutions – Patryk Wesołowski miał prelekcję pt. Wyzwania bibliotekarzy – jak sprawić, żeby biblioteka była bardziej dostępna dla czytelników. Wśród impulsów do działania znalazły się nasze ostatnie rozwiązania, czyli: aplikacja do rezerwacji zasobów BOOKINGPLACE, rejestracja czytelników przy pomocy Węzła Krajowego, aplikacja mobilna mPROLIB czy też wypożyczalnia e-booków. Z przyjemnością bierzemy udział co roku w tym wydarzeniu, które jest pełne nowych inspirujących pomysłów, aktywnych zaangażowanych bibliotekarzy oraz ciekawych nowych trendów.

Drugim wydarzeniem, które odbyło się 30 września – 1 października było 40 Spotkanie Zespołu ds. Bibliografii Regionalnej organizowanej przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Hasło przewodnie spotkania to „Potencjał informacyjny regionalnych zbiorów i baz danych – narzędzia i metody ich wykorzystania”. Wśród interesujących referatów z różnych bibliotek z całej Polski była również prelekcja Konsultant Sygnity Business Solutions – Krzysztofa Henne pt. Pandemia rozleniwia, czyli od bibliografii do biblioteki nie ruszając się z miejsca. Wystąpienie miało na celu pokazanie bibliografii z perspektywy korzyści dla czytelnika, co może stanowić inspirację dla bibliografów.