Aplikacja mobilna mPROLIB nominowana do nagrody Dobry Wzór 2019

Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego rekomendowali mPROLIB do konkursu Dobry Wzór 2019. Docenili tym samym jej dopasowanie do dzisiejszego odbiorcy usług bibliotecznych.

Nominacja do nagrody Dobry Wzór 2019

Aplikacja mobilna mPROLIB jest rozwiązaniem dedykowanym dla konkretnej instytucji, dzięki czemu czytelnik na urządzeniu mobilnym ma dostęp do swojej biblioteki, zawsze i wszędzie.
Została zaprojektowana w taki sposób, żeby wykorzystać atuty urządzeń mobilnych. Jest już wdrożona w 3 bibliotekach, gdzie funkcjonuje z powodzeniem:
1. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie Wlkp.
2. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie wraz z siecią podkarpackich bibliotek pedagogicznych
3. Biblioteka Wyższej Szkoły Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie.

Narzędzie pozwala na korzystanie z pełnej oferty biblioteki – można w niej zamówić książki (również z opcją dostarczenia do domu!). Można też zarezerwować j, czyli ustawić się w kolejce do książki wypożyczonej, zamówić wykonanie skanu lub kserokopii oraz uregulować zaległe opłaty.

Strona startowa aplikacji, prócz najważniejszych informacji z życia biblioteki w postaci listy Aktualności, prezentuje zestaw kolekcji obejmujący: nowości z katalogu, najczęściej wypożyczane, popularni autorzy, popularne tematy jak również propozycje biblioteki.
Korzystanie z aplikacji mobilnej jest wygodniejsze niż z tradycyjnego katalogu bibliotecznego. Zakres funkcjonalny narzędzia jest bardzo szeroki. Jego dodatkowym atutem jest dopasowanie do sposobu komunikacji nowoczesnych czytelników, którzy na co dzień używają wielu aplikacji i takie narzędzia są wpisany w ich nawyki.

Te zalety docenili eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie rekomendowali aplikację mobilną mPROLIB do konkursu Dobry Wzór. Jest to niezależny i wiarygodny konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Patronat Honorowy i nagrodę specjalną Wzór Roku przyznaje co roku Minister Przedsiębiorczości i Innowacji. Produkty i usługi biorące udział w konkursie prezentowane są na pokonkursowej wystawie w budynku IWP w Warszawie.

Aplikacja mobilna mPROLIB będzie oceniana w kategorii Usługi.